Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Gilaburu Meyvesi Böbreğe İyi Geliyor

Gilaburu: Başta böbrek yetmezliği olmak üzere bir çok hastalığa iyi geliyor

gilaburu

Böbrek yetmezliği insan vücudunda  olumsuz etkilere neden oluyor. Ödem, tansiyon yüksekliği, toksik  maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasında zorluk gibi bir çok olumsuzluk gelişebiliyor. Böbrek rahatsızlıklarında önlem alınmazsa kronikleşmenin sonunda hastalar diyalize bağlı yaşamak zorunda kalıyor.

Gilaburu meyvesi ve suyunu tüketmek bu tip rahatsızlıkların ilerlemesinde önemli ölçüde gerileme sağlıyor. Gilaburu meyvesinin suyunu sıkarak çok az şekerle meyve suyuna oranla su ekleyip tatlandırıp tüketebilirsiniz.

GİLABURU : DOĞAL ŞİFA DEPOSU
 
 “Gilaburu suyu içeriğindeki asitler nedeniyle antikanserojen ve antioksidan özelliğe sahiptir. Antioksidanlar, vücutta serbest radikalleri bağlayarak, sağlığa zararlı birçok olumsuz etkiyi durdurmakta. Bu özelliği nedeniyle gilaburu suyu, yaşlanmayı geciktirici, mutasyonu engelleyici, kanseri durdurucu ve kolesterolü düşürücü etkiye sahip. Gilaburu bitkisi, kanser önleyici, antioksidan ve C vitamini deposu, kısaca her derde deva bir bitki. Bu bitkinin suyunu midesinde ve bağırsaklarında ülser olanlar tüketmemeli. Çünkü bitki asitli bir yapıya sahip. Bu bitkinin ortaya çıkmamış diğer şifalı özelliklerinin tespiti için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde araştırmalar devam ediyor.”
 
  
GİLABURU BİTKİSİ
Kayseri ve çevresinde sıklıkla yetişen ve üzüm meyvesini andıran, 30-40 meyve tanesi bir salkım oluşturan gilaburu, Kayseri ve çevresinde “gilaburu, gilebolu, gilaboru, gilabı, giraoğlu”, Konya’da “giligili, gilaboru veya giraboğulu”, Sivas ve Yozgat’ta “gilaburu, girabolu, geleboru”, Tunceli’de “dağdağan, dağdığan, geleboru, gilabada ve gildar” adıyla biliniyor.
 
Ağaçtan sonbaharda toplanan gilaburu meyvesi, su dolu bir kapta bir süre salamura yapılarak bekletildikten sonra suyu sıkılarak veya taneleri yenilerek tüketiliyor.
 
Bazı meyve suyu fabrikaları ise gilaburu suyunu şişeleyerek piyasaya sürüyor.

 www.gilaburumeyvesi.com

 

Etiketler : gilaburu meyvesi meyve böbrek
Tarih : 10.02.2014 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo