Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

DOW VE SAUDİ ARAMCO ORTAK GİRİŞİMİ

The Dow Chemical Company (DOW) ve Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco) yönetim kurulları, Suudi Arabistan Krallığı'nın Jubail endüstri bölgesinde tam entegre bir kimyasallar kompleksi inşa etmek bir ortak girişimin (JV) oluşturulmasını onayladı.
''Sadara Chemical Company'' adı verilen yeni ortak girişimle yapılacak kompleksin 26 üretim birimini barındıracağı, esnek kraking kapasitelerine sahip olacağı ve 3 milyon tondan fazla yüksek katma değerli kimyasal ürün ve performans plastikleri üreterek, enerji, ulaştırma, altyapı ve tüketici ürünlerinde büyüyen pazarlara hizmet edeceği kaydedildi.
İnşaata hemen başlanacağı ve ilk üretim birimlerinin 2015 yılının ikinci yarısında, tüm birimlerin ise 2016'da üretime geçeceği belirtilen açıklamada, çalışma başladığında Sadara'nın yaklaşık 10 milyar dolar yıllık gelir sağlaması ve yatırımlarla birlikte kişilere doğrudan ve dolaylı istihdam olanağı yaratmasının beklendiği ifade edildi.
 
-FUJITSU-

Fujitsu, N-trig markalı dijital kalem ve dokunmatik ekran teknolojilerinin kullanıldığı Fujitsu STYLISTIC Q550 ile kullanıcılar deftere yazar gibi tablet PC'nin ekranında yazı yazabilecek.
Kullanıcılar, klavyeye ihtiyaç duymadan, kalem ile doğrudan ekran üzerinde yazı yazarak Excel, Word gibi programları, Excel dokümanlarını kullanabiliyor. N-trig tarafından geliştirilen DuoSense teknolojisi sayesinde bütün dokümanlara el yazısıyla veri girilebiliyor. Çizim sırasında kalemin sertliği ayarlanabilirken, fırça ve renk gibi unsurlar arasında rahatça seçim yapılabiliyor. DuoSense teknolojisiyle rakiplerinden farklılaşan STYLISTIC Q550 tablet PC, finanstan mühendisliğe, sağlıktan, endüstriyel tasarıma kadar pek çok alanda çalışan profesyonellerin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

-LG-

LG Electronics, 2011'in ikinci üç aylık dönemine ilişkin uluslararası mali raporlama standartlarına dayalı mali sonuçlarını göre 2011'in ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe göre yüzde 9,3 artışla 13,3 milyar dolar konsolide ciro elde etti ve 99,6 milyon dolar net kar sağladı.
Rapora göre, LG Beyaz Eşya İş Birimi, gelişen pazarlardaki güçlü satışlar dolayısıyla, 2011 ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,9, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 6 artışla, 2,7 milyar dolar satış gerçekleştirdi. Aynı dönemde Ev Eğlence Sistemleri İş Birimi'nden elde edilen yüksek karlılık ve Mobil İletişim İş Birimi'nin artan performansıyla ilk çeyreğe göre yüzde 21 ve 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 25'lik bir artışla 145,8 milyon dolar işletme karı elde etti.
LG Ev Eğlence Sistemleri İş Birimi, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2,7 ciro artışıyla, 5 milyar dolar satış bildirirken, bir önceki çeyreğe göre yüzde 10 artışla 83 milyon dolar işletme karı elde etti. LG Mobil İletişim İş Birimi, 2011 ikinci çeyrekte satışlarını yüzde 11,6 artışla 3 milyar dolara çıkardı.
LG İklimlendirme ve Enerji Çözümleri İş Birimi de 2011 ikinci çeyrekte 1,7 milyar dolar gelir kaydederek, cirosunu bir önceki çeyreğe göre yüzde 29,2, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 15,3 oranında artırdı. LG İklimlendirme ve Enerji Çözümleri İş Birimi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 13 artışla, 40,6 milyon dolar işletme karı elde etti. İşletme kar marjı, yüksek hammadde fiyatları ve dezavantajlı kurlar dolayısıyla yüzde 2,3 olarak gerçekleşti.

-ABI RESEARCH-

Teknoloji pazarı araştırma, analiz ve stratejik değerlendirme şirketlerinden ABI Research, KAF Türkiye ile tek yetkili distribütörlük anlaşması imzaladı.
Anlaşma ile birlikte ABI Research'ün şirketlerin yerel ya da uluslararası operasyonlarını geleceğin pazar eğilimlerine göre şekillendirmelerine destek veren araştırmalarını Türkiye'de sadece KAF şirketi sunacak. ABI Research'ün müşterileri arasında dünyanın önde gelen teknoloji, otomotiv ve enerji şirketleri yer alıyor.

-HP-
 
HP Kurumsal Hizmetler, 7/24 yaşayan dijital iletişim dünyasının bel kemiğini oluşturan telekom sektörüne özel yeni çözümlerini duyurdu.
Bulut bilişim ve geniş bant internet erişiminin yaygınlaşması ve bilgi teknolojileri ile telekom yakınsamasından yola çıkan HP, telekomünikasyonda büyümeyi hızlandırmak için özel danışmanlık hizmetleri ile yeni bir yönetim yazılımı sunuyor.
HP'nin bu iki çözümle geliştirdiği HP Çözüm Danışmanlığı Hizmetleri (HP SCS) ile HP İşletim Destek Sistemleri Dönüşüm portföyü, telekom şirketlerinin Bilişim Teknolojilerini (BT) dönüşümünü hızlandıracak ve maliyetleri düşürecek stratejiler belirlemesini kolaylaştırıyor. HP'nin yenilenen portföyü, telekom sektörüne özel stratejik ve mali danışmanlık hizmetlerini, işletim analiz çözümlerini, dönüşüm yönetimini ve işletim destek sistemleri (OSS) yazılımı ile entegrasyon servislerinden oluşan tam kapsamlı bir hizmet paketini içeriyor.

-COLDWELL BANKER-

Uluslararası gayrimenkul danışmanlığı şirketi Coldwell Banker, 30 ülkede, 60'dan fazla pazardaki konutların ortalama satış fiyatlarından oluşan raporuna göre İstanbul'daki ev fiyatları Avrupa'daki birçok şehrin altında.
Coldwell Banker Real Estate LLC, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dışında bulunan 30 ülkede ve 60'dan daha fazla pazarda bulunan, dört oda ve iki banyo benzer özelliğindeki konutlarla ilgili uluslararası konut raporunu yayınladı. Buna göre, İstanbul'daki ev fiyatlarının Avrupa'daki birçok şehrin altında olduğu belirtildi.
Raporda, İstanbul'un, kültür, ekonomi ve finans merkezi şehri olması ve tarihte Roma ve Osmanlı İmparatorlukların merkezi olması dolayısıyla dünyanın en önemli kentlerinden biri olduğunun altı çizildi.

Etiketler : DOW SAUDI ARAMC
Tarih : 28.07.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo