Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Bisiklet Yolu Zorunlu Hale Geliyor

“Yaşanabilir Şehirler ve Marka Kentler Kurma” vizyonu ile hareket eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, rezerv ve özel proje alanlarının  imar planlarında bisiklet yolunu artık  zorunlu tutuyor. İlk uygulamaya Bakanlık,  Avrupa yakasında belirlenen rezerv yapı alanın 730 hektarlık parçasını oluşturan Ispartakule’de başladı. Ispartakule’nin imar planında 10,8 km uzunluğunda bisiklet yolu aksı planladı.
 
Uygulama  İstanbul’da Bir İlk
 
Ispartakule’nin planında bırakılan bisiklet yolu uygulaması İstanbul’da bir ilk oldu.  10,8 km uzunluğundaki bisiklet yolunun 4,3 km dere kenarında, 5,1 km vadi tabanlarında ve park alanlarında, 1,4 km ise taşıt yoluna paralel olarak tasarlandı.  Planda ayrıca bisiklet durakları, bisiklet park alanları ve bakım onarın alanları da unutulmadı. 

Konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,  devlet olarak sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirme ana hedefleri olduğunu  söyledi. Bayraktar, özel proje ve rezerv yapı alanlarında daha yaşanabilir alanlar oluşturmak amacıyla, bisiklet yollarının yapılmasını zorunlu tutulduğunu ifade ederek, ”Bisikletli ulaşımı imar planlarına işlemeyi hedefliyoruz. 41.820 hektar büyüklüğündeki rezerv yapı alanın tamamında, bütüncül bir ulaşım sistemi olacak. Ispartakule bunun ilk örneği oldu” dedi.
 

Etiketler : bisiklet yol
Tarih : 14.11.2013 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo