Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nın 8 maddesi, TBMM Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildi.

Komisyon, AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce başkanlığında toplanarak tasarıyı ele aldı.

Milletvekilleri, tasarı üzerinde görüş ve önerilerini dile getirdi.
CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, tasarının alelacele hazırlandığını ve ilgili kesimlerin görüşünün alınmadığını savundu. Serindağ, tali komisyon raporları gelmeden tasarının esas komisyonda görüşülemeyeceğini öne sürdü.

CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, ''Kentsel dönüşüm yapmak istiyorsak yurttaşı dışlayan, yerel yönetimleri yok sayan buldozer anlayışıyla bunu hayata geçiremeyiz'' dedi.

CHP İzmir Milletvekili Alaaddin Yüksel, tasarıda mülkiyet hakkının yok sayıldığını, yurttaş haklarının da tasarının içinde olmadığını savundu. Yüksel, tasarının her türlü uygulamayı sonunda bakanlığın inisiyatifine bıraktığını söyledi.

AK Parti milletvekilleri, bu yasaya Türkiye'nin acilen ihtiyacı olduğunu bir an önce yasalaşması gerektiğini kaydettiler.
CHP'nin alt komisyon oluşturulmasına ilişik önergesi kabul edilmedi.

Etiketler : Bayındırlık İmar Ulaştırma
Tarih : 22.02.2012 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo