Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Sivas Konutları Sahiplerini Buldu

Sivas'ın İmranlı ilçesine bağlı Karacahisar köyünde, 1988 yılında meydana gelen heyelan afeti sonrasında yeni yapılan konutlar sahiplerine dağıtıldı.


1988 yılında meydana gelen heyelanın ardından yeni konutların yapılması kararı alındı. Köyde yeterli ve uygun yer olmadığından köylüler İlçe merkezinde Karşıyaka mahallesinde belediyeden almış oldukları arsalar üzerine konutlarının yapılması talebinde bulunmaları üzerine talepleri uygun görülerek arsalar, konut yapılması için ihaleye çıkarıldı. Yapılan ihalede toplam 27 afat konutu 1 milyon 222 bin TL bedelle 2010 yılında konutların yapımına başlanıldı. Konutlar hızlı bir şekilde yapılarak 3 Haziran tarihinde inşaatları bitirilmesinin ardından teslim edildi. Bir konutun KDV dahil borçlandırma tutarının konut sahiplerine 53 bin 405 TL'ye mal olduğu ve konut sahiplerinin bu parayı iki yılı ödemesiz yirmi yıl içerisinde geriye ödemesi kaydıyla anahtarlar, hak sahiplerine törenle teslim edildi. Anahtar teslim törenine İmranlı Kaymakamı Ömer Dağdeviren, Belediye Başkan Yardımcısı Binali Selçuk, İmranlı Müftüsü Muhsin Yıldız, Sivas Afet İşleri Acil Durum Müdürü Ahmet Şenyurt, Koordinat Müdürü Mehmet Sarıkaya, İl Kontrol Müdürü Talat Özer katıldı.

Konutların kurdelesi Kaymakam Dağdeviren, Müftüsü Yıldız tarafından kesilerek anahtarlar hak sahiplerine teslim edildi

Etiketler : Sivas Konutları
Tarih : 01.08.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo